HomeAktualnościGrywalizacja zdrowia wg Toyoty

Grywalizacja zdrowia wg Toyoty

Toyota przedstawiła – i obecnie testuje w wybranych japońskich klinikach – nową wersją „bionicznej nogi” oraz zgrywalizowane systemy rehabilitacyjne.

Systemy te, nazwane The Walk Training Assist and Balance Training Assist, to urządzenia przeznaczone do wspierania rehabilitacji osób sparaliżowanych, po przebytych wylewach oraz po urazach narządów ruchu. Urządzenia pomagają rekonwalescentom na szybsze odzyskanie choćby częściowej sprawności ruchowej i przyspieszają ich powrót do zdrowia. W najnowszej „odsłonie” systemy zostały wzbogacone o elementy grywalizacyjne.

Grywalizacja wspomagająca rehabilitację

The Walk Training Assist służy do treningu kolan oraz wspiera np. ćwiczenia prawidłowego rozkładania obciążeń podczas chodzenia. W tym roku Toyota dodała regulację oporu stawianego przez maszynę ćwiczącemu w zależności od jego stopnia zaawansowania w procesie rehabilitacji. Zmiany obejmują również dodanie feedbacku w formie audio i wizualnej.
Z kolei The Balance Training Assist to urządzenie podobne do Segwaya, którym ćwiczący musi balansować, kontrolując tym samym postać na ekranie. W tej chwili rekonwalescent ma do wyboru jazdę na nardach, grę w tenisa oraz… rodeo. Dzięki temu możliwe jest ćwiczenie równowagi na różne sposoby. Im bardziej zaawansowany jest ćwiczący, tym bardziej zwiększa się czułość urządzenia.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO


Bez-nazwy-1
Początek strony