HomeAktualnościStudenci ze Szczecina będą rozwijali pomysły na aplikacje mobilne

Studenci ze Szczecina będą rozwijali pomysły na aplikacje mobilne

Studenci dwóch zachodniopomorskich uczelni będą rozwijali własne pomysły na aplikacje mobilne. Specjaliści z Samsung LABO, z którymi będą pracowali studenci, skupią się na dwóch platformach programistycznych: Tizen i SmartTV.

 

W Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zainaugurowano w czwartek drugi semestr w ramach przedsięwzięcia pod nazwą Samsung LABO. To projekt współpracy biznesu ze środowiskiem akademickim, który ruszył pod koniec września. Studenci biorący udział w kursie mają do dyspozycji salę z pełnym wyposażeniem oraz oprogramowaniem do tworzenia aplikacji.

Teraz do testowania własnych pomysłów na aplikacje studenci mają odświeżoną infrastrukturę sieciową sali i poszerzoną gamę sprzętu mobilnego Samsung – poinformował Samsung Electronics Polska. Przedstawiciele firmy Samsung podczas zajęć ze studentami skupią się na dwóch platformach programistycznych: SmartTV i Tizen. Druga wykorzystywana jest także we wchodzących na rynek rozwiązaniach Smart Home.

gamifikcja i technologie

Ukończenie zajęć ma być szansą na zdobycie certyfikatu ukończenia kursu. Najlepsi mogą również liczyć na otrzymanie grantu finansowego lub sprzętowego na rozwój własnych pomysłów biznesowych oraz otrzymać zaproszenie na praktyki w Centrum Badawczo-Rozwojowym Samsung w Warszawie lub Poznaniu.

W drugim semestrze zajęć Samsung LABO, oprócz studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, biorą udział także studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przedsięwzięcie jest realizowane w szczecińskim Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii, które zajmuje się m.in. wspieraniem współpracy między środowiskiem akademickim i biznesowym, a także usprawnianiem transferu technologii z sektora badawczo-rozwojowego do gospodarki. (PAP)

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO


Bez-nazwy-1
Początek strony